Europos kovos su sukčiavimu tarnyba nustatė kelis sukčiavimo ir duomenų viliojimo atvejus naudojant apgaulingus laiškus, e. laiškus ir telefono skambučius, kurie neva yra iš OLAF.
Sukčiai ir apgavikai paprastai naudoja Europos Komisijos arba OLAF logotipą ir OLAF darbuotojų tapatybę, o tai gali atrodyti įtikinamai. Jie dažnai siūlo Jums pervesti pinigus su sąlyga, kad sumokėsite mokestį ir pateiksite savo finansinius ir asmens duomenis. Daugeliu atvejų, jei esate buvęs apgautas praeityje, tie patys sukčiautojai išsaugo jūsų kontaktinius duomenis ir tikslią sumą, kurią jie iš jūsų išgavo. Apsimesdami OLAF darbuotojais jie gali vėl kreiptis į jus, kad pasiūlytų susigrąžinti tikslią sumą, kurią praradote pirmuoju sukčiavimo atveju. Tai, kad jie nurodo tikslią prarastą sumą, gali atrodyti labai patikimai ir įtikinamai, tačiau iš tikrųjų tai dar viena apgaulė.
Jei, kaip privatus pilietis, gaunate tokį neva OLAF arba vieno iš jos darbuotojų prašymą, tai yra apgaulė, nes OLAF NIEKADA nesiūlo ir neprašo piliečių pervesti pinigus, taip pat negrąžina pinigų, kuriuos galėjote prarasti dėl ankstesnio sukčiavimo atvejo. OLAF tiria sukčiavimo atvejus, darančius poveikį ES biudžetui, ir įtarimus dėl ES darbuotojų netinkamo elgesio.
Neatsakykite ir neatlikite jokių tuose laiškuose nurodytų veiksmų. Apie visus sukčiavimo ir (arba) duomenų viliojimo atvejus galite pranešti savo nacionalinėms institucijoms, atsakingoms už nusikaltimus ir (arba) kibernetinius nusikaltimus. OLAF netiria sukčiavimo atvejų, susijusių su kriptovaliutomis ar asmeniniais finansais.
Kiti ženklai, rodantys, kad laiškai yra apgaulingi, yra įtartinų banko sąskaitų naudojimas, netikslūs logotipai, neteisingas e. pašto adresas ir (arba) interneto svetainės adresas. Visi tikri OLAF e. laiškai baigiasi @ec.europa.eu. Teisingas OLAF interneto svetainės adresas yrahttps://anti-fraud.ec.europa.eu/index_lt. Pasitikrinkite!
Atminkite: OLAF tyrėjai NESIKREIPIA į piliečius prašydami ar siūlydami pinigų!